МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

На рейді: 5
Під обробкою: 16

virusship-handling-uahandling-railway-transport-uae-procurement-uspa-ua

agency-company-ukr

Investment

resolution-ukr

anti-corruption-ukr

comment-ukr

procurement-ukr

monitor-ukr

recommendation-ukr

70,52 МгЦ областное радио

Порт у соціальних мережах

 

n-an-an-an-a

Авторизація

archival-photos-ukr

Персоналії

Технічні характеристики

Одеський порт - один з найбільших портів Чорноморсько-Азовського басейну, розташований у північно-західній частині Чорного моря на перетині торгових шляхів Сходу і Заходу, що склалися історично. Площа території: 141 гектар. Кількість причалів: 54. Довжина причальної лінії: більше 9000 м. Порт здатен приймати та обслуговувати судна довжиною до 330 м, шириною - до 40 м, осадкою - до 13,0 м. З 2013 року управління технічною інфраструктурою та виробничими процесами в порту здійснює Одеська філія ДП «Адміністрація морських портів України» (ОФ ДП «АМПУ», адміністрація Одеського морського порту).

 

2020012701 

 

На сьогоднішній день пропускна спроможність порту складає 50 млн. тонн вантажів (25 млн. т. сухих та 25 млн. т. наливних) у експортному, імпортному та транзитному сполученні. Приймаються до перевалки наступні види вантажів: нафта і нафтопродукти наливом, зріджений газ, тропічні і рослинні масла, технічні масла, контейнери всіх типів і розмірів, кольорові і чорні метали, руда, чавун, цукор-сирець навалом, зернові насипом, швидкопсувні вантажі в тарі, різні вантажі в мішках, ящиках, пакетах, біг-бегах і укрупнені вантажні одиниці, автотранспорт. Виняток становлять вантажі, потенційно небезпечні для навколишнього середовища.

 

2020012702

 

На території порту функціонують 17 виробничо-перевантажувальних комплексів (терміналів): 7 універсальних, 4 зернових, 2 контейнерних, 2 олійних, 1 нафтогазовий, 1 рефрижераторний. Терміналами управляють приватні стивідорні компанії у статусі портових операторів.

 

2020012703

 

Максимальна спроможність порту з переробки зернових вантажів складає 13 млн./т. на рік. Перевалка зернових культур здійснюється на 8 терміналах. На території підприємства функціонують 5 елеваторів і 3 склади напольного зберігання, загальним обсягом одночасного зберігання 815 тисяч тонн.

 

2020012704

 

Контейнерні термінали порту розраховані на перевантаження понад 900 000 TEU на рік.

 

2020012705

 

Пасажирський комплекс порту – один з найбільших на Чорному морі і налаштований на прийом і обслуговування до 4 млн. туристів на рік.

 

2020012706

 

Розвинена транспортна інфраструктура дозволяє доставляти вантажі в порт автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортом. Для забезпечення високої продуктивності порту з обробки контейнерів створений і розвивається «Сухий порт» і спеціальний шляхопровід, що дозволяє вантажному автотранспорту заїжджати в порт, минаючи автодороги міста і чекати заїзду на спеціально обладнаному майданчику у «Сухому порту».

 

2020012707

 

Сучасний Одеський порт являє собою конгломерат суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на засадах державно-приватного партнерства. Понад 400 пов’язаних з портом компаній малого і середнього бізнесу надають широкий спектр послуг з перевалки, транспортування та експедирування вантажів, обслуговування флоту, утилізації відходів, благоустрою території та інш. Державні і приватні компанії порту дбають про захист навколишнього середовища, інвестують значні кошти у впровадження дружніх до екології та енергозберігаючих технологій. Взаємовідносини адміністрації порту з компаніями-партнерами побудовані на принципах відкритості і прозорості. Корпоративна стратегія підприємства спрямована на утримання конкурентних позицій на чорноморському ринку портових послуг, максимальне наповнення державного бюджету та створення нових робочих місць.

 

2020012708

Портові збори і тарифи

Внутренние тарифы администрации Одесского морского порта и ГП «Одесский морской торговый порт»:

 

- Тарифы службы информационных технологий с 01.02.2020

 

- Вартість використання прикордонної площі причалу № 20 з 01.01.2020

 

- Тарифы на комплекс услуг по организации грузопереработки зерновых грузов на рейде Одесского морского порта и по организации грузопереработки борт-борт с 01.01.2020

 

- Вартість паркування 1 легкового а / м, мотоциклів, мопедів, човнів і т.д. на частині об'єкта "Автостоянка на Червоних складах" з 01.01.2020

 

- Тарифы на услуги СТиСГ для сторонних организаций c 01.01.2020

 

- Тариф на надання інформаційних послуг агентськими компаніям:

Тариф з 01.01.2020 на надання інформаційних послуг агентськими компаніям становить 0,025 гривень на 1 куб. м. модуля судна без урахування ПДВ.

 

- Тариф з надання інформаційно-координаційних послуг компаніям, які здійснюють роботи з бункерування суден паливом на території Одеського морського порту (крім території причалів Нафторайону):

з 01.01.2020 р. Вартість надання інформаційно-координаційних послуг компаніям, які здійснюють роботи з бункерування суден паливом на території Одеського морського порту (крім території причалів Нафторайону) – 122,69 гривень за 1 тонну, без урахування ПДВ.

 

Закон України №3906 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України.

 

Наказ Міністерства інфраструктури України № 316 від 27.05.2013 р. «Про портові збори».

 

Англоязычный перевод Приказа Министерства инфраструктуры Украины № 316 от 27.05.2013 г. «О портовых сборах» с изменениями и дополнениями МИУ от 24.07.2015 г. (№ 281) и от 06.10.2015 г. (№ 403).

Корпоративна культура

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОРПОРАТИВНУ КУЛЬТУРУ ДП «ОДЕСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ ПОРТ»

Введення
Корпоративна культура (КК) - це сукупність норм, правил, цінностей, етичних стандартів, якими повинні керуватися працівники ДП «Одеський морський торговельний порт» (далі Порт) у своїй повсякденній роботі.

Місія Порту - основна мета існування підприємства, загальна мета, яку ставить перед собою Порт і виконання якої прагне.

Фірмовий стиль - це сукупність заходів і прийомів (графічних, колірних, мовних і т.д.), які, з одного боку, забезпечують впізнанність Порту і його послуг, і асоціюються з Портом стороннім спостерігачем (не тільки потенційним партнером), а з іншого боку, відрізняють Порт і його послуги від послуг конкурентів.

Ділова етика - сукупність принципів і норм, якими повинні керуватися працівники Порту у сфері міжособистісних відносин, управління і ведення бізнесу.

Імідж - образ, зображення, поширене уявлення про характер того чи іншого об'єкта.


Загальні положення

Це Положення розроблено з метою розвитку у співробітників Порту поняття про Корпоративну культуру, ідеологію Порту (місію), систему цінностей, єдиних стандартів поведінки, спілкування з партнерами, конкурентами та колегами.

Основні функції КК: формування внутрішньокорпоративного іміджу, створення корпоративних традицій, цінностей, формування у співробітників розуміння спільності інтересів єдиного «ми»; зміцнення корпоративного духу і підвищення лояльності співробітників; інструмент мотивації.

Це Положення є сукупністю правил, принципів і стандартів, відповідно до яких всі співробітники Порту, незалежно від їх посади, повинні будувати свою роботу. Положення покликане сприяти підвищенню ефективності та конкурентоспроможності Порту.
Принципи і правила, представлені в цьому Положенні, обов'язкові для виконання всіма співробітниками Порту. Кожен працівник несе персональну відповідальність за суворе дотримання зазначених правил і принципів у його роботі. Кожен керівник несе відповідальність за суворе дотримання правил і принципів підлеглими йому співробітниками.

Звернення до співробітника Порту

Шановний співробітник!

Ви є частиною великого, згуртованого колективу, об'єднаного загальними цілями, що має власні традиції і внутрішню культуру. Одеський Порт - це колектив однодумців-професіоналів, об'єднаний любов'ю до Порту і повагою до його історії. Адже незнання своїх витоків, неповага до пам'яті минулого є першою ознакою аморальності.

Кожен співробітник Порту повинен розуміти, що саме він створює реальність, в якій живе і діє. У колективі нашого процвітаючого Порту працюють ті, хто виділяє головне, вміє розставити пріоритети у своїй роботі і якісно їх використовувати, а також має здорове честолюбство, має нетривіальне мислення, є справжнім професіоналом своєї справи. У свою чергу Порт поважає індивідуальність і цінність кожного співробітника, заохочує ініціативність, направляючи і одночасно забезпечуючи вільну творчу діяльність. Чесне ставлення до справи, максимальне використання своїх сил і здібностей приносять співробітнику Порту не тільки моральне задоволення, а й матеріальну вигоду, що у свою чергу є запорукою процвітання Порту. Наш Порт - це підкреслена увага до Клієнта, для нас цінний кожен Клієнт.

Ефективна робота в Порту є для кожного з нас найнадійнішою гарантією благополучного майбутнього.

Ми - команда однодумців та професіоналів.

Ми віддані Порту.

Ми несемо відповідальність за свою роботу перед партнерами і колегами.

Ми - люди діла, ми ставимо чіткі цілі і завжди досягаємо їх.

Порядність, надійність, професіоналізм - основа довіри партнерів.

Ми доброзичливі, чесні і відкриті у відносинах один з одним, допомагаємо і проявляємо турботу один про одного. Основа нашої культури - постійне прагнення до вдосконалення.

Місія, бачення, базові цілі (принципи), цінності Порту

Місія Порту - бути максимально ефективним і прибутковим транспортним підприємством, що сприяє інтеграції України у світовий економічний простір, діючи як в інтересах співробітників підприємства та мешканців міста Одеси, так і в інтересах усього населення України.

Бачення Порту

МИ - ПІДПРИЄМСТВО, яке

• Є не тільки морськими воротами Одеси, але і всієї України;

• Веде бізнес у всіх ключових напрямках морської галузі, що прагне до найвищої Якості у всьому, що робимо;

• Більше 200-т років сприяє сталому розвитку економіки Міста та Країни, а також добробуту наших Клієнтів;

• Визнане на міжнародному ринку;

• Має бездоганну репутацію, в усьому слідує нормам ділової етики, яке усвідомлює свою роль і відповідальність;

• Досягає високих результатів завдяки команді однодумців і професіоналів своєї справи - Портовикам;

• Уміло поєднує інтенсивну роботу з екологічною безпекою.

Базові цілі (принципи) Порту

• Прагнення до максимальної прибутковості Порту, наших Клієнтів, Суспільства.

• Якість надаваних послуг - досвід, накопичений століттями.

• Постійний розвиток та вдосконалення в усьому - основа нашої корпоративної культури.

• Ми несемо відповідальність за те, що говоримо і робимо.

• Наш Порт - єдина професійна Команда, високі норми ділової етики.

• Кожен Співробітник - надбання нашого Порту.

НАШІ ЦІННОСТІ

• СТАЛИЙ РОЗВИТОК І ГАРМОНІЙНЕ ЗРОСТАННЯ - ЗАПОРУКА ЕФЕКТИВНОСТІ І ПРИБУТКОВОСТІ;

• УСПІХ НАШИХ КЛІЄНТІВ - ОСНОВА НАШОГО УСПІХУ;

• ВІД ЄДИНОГО БАЧЕННЯ - ДО ЄДИНИХ ДІЙ;

• МІЖНАРОДНЕ ВИЗНАННЯ І ЗАСЛУЖЕНА СТОЛІТТЯМИ РЕПУТАЦІЯ - ФУНДАМЕНТ УСПІХУ;

• ТВОРЧИЙ І ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО КОЖНОГО КЛІЄНТА - НАША СТРАТЕГІЯ ЛІДЕРСТВА НА РИНКУ ПОСЛУГ;

• ДОВІРА І ВЗАЄМНА ПІДТРИМКА - ОБОВ'ЯЗКОВі УМОВИ ЗЛАГОДЖЕНОЇ РОБОТИ НАШОГО ВЕЛИЧЕЗНОГО КОЛЕКТИВУ;

• СОЦІАЛЬНА ОРІЄНТОВАНІСТЬ - ТУРБОТА ПРО КОЖНОГО СПІВРОБІТНИКА ПОРТУ І НАСЕЛЕННЯ МІСТА;

• КОРПОРАТИВНІ ЛОЯЛЬНІСТЬ І ВЗАЄМНА ПОВАГА - ВАЖЛИВА СКЛАДОВА НАШОГО ПРОЦВІТАННЯ.


Компетентність, відповідальність і більш ніж двохсотлітній досвід - основа нашої роботи. Порт - організація професіоналів своєї справи. Кожен, хто працює з нами, впевнений в тому, що отримує максимум уваги до його проблем і потреб. Ми не ділимо Клієнтів на важливих і менш важливих. Кожен Клієнт отримує якісні послуги і завжди може розраховувати на кваліфіковану допомогу та консультації наших фахівців.

Одеський порт ніколи не ставив перед собою завдання домогтися короткострокового успіху, заробити максимальний прибуток будь-якими способами. Наші переваги віддаються встановленню довгострокового взаємовигідного співробітництва з Клієнтами. Саме тому ми є лідером серед українських портів і успішно працюємо в морській галузі вже понад 200 років.

Головна цінність Порту - це люди, які довірили йому свою кар'єру. Основою політики Порту у ставленні до Співробітників є прагнення надати всі умови для повної реалізації їхніх здібностей, професійних навичок, а також забезпечити гідну винагороду результатів їхньої праці. Порт - єдина команда. Успіх окремо взятого Співробітника - складова частина успіху і процвітання всього Порту в цілому.

Фірмовий стиль

Під фірмовим стилем Порт розуміє єдине стандартизоване оформлення всієї поліграфічної та сувенірної продукції, строго регламентований порядок використання фірмового знаку і найменування Порту.
Ділова друкована продукція всіх підрозділів Порту (фірмові бланки, конверти, візитні картки співробітників) повинна бути виконана в єдиному стилі з використанням офіційної символіки і колірної гами. Не допускається зміна структурними підрозділами Порту фірмового знака, єдиної форми і стилю виконання ділової друкованої продукції.

Зображення логотипу і назви Порту на рекламній та сувенірній продукції (ручки, календарі, блокноти, брошури, буклети, проспекти і т.д.) має відповідати офіційному еталону фірмового знака і стилю написання (розмір і вид шрифтів, колір, пропорції) найменування Порту.

Керівництво Порту наказує співробітникам використовувати предмети - ручки, календарі тощо - з логотипом Порту. У свою чергу керівництво Порту бере на себе зобов'язання своєчасно надавати співробітникам предмети з корпоративною символікою. Не рекомендується використання предметів з логотипами третіх сторін (за винятком логотипів виробника цього виробу). При спілкуванні з Клієнтами і партнерами Порту там, де це доречно, співробітникам слід підкреслювати свою приналежність до Порту, в тому числі і через предмети, якими вони користуються.

Стиль управління

Стиль управління організацією визначається як демократичний, заснований на взаємній довірі керівництва і співробітників Порту, принципах колегіальності та співробітництва. Ініціативність, здорова критика, пропозиції щодо поліпшення, спрямовані на розвиток організації і зміцнення позицій на ринку, вітаються.

Загальні етичні принципи і норми діяльності

Порт здійснює свою професійну діяльність на основі:

• неухильного дотримання Конституції України, чинного законодавства України та міжнародних правових норм, внутрішніх нормативних актів Порту, норм моралі і правил ділового етикету;

• поваги прав і законних інтересів суб'єктів, залучених до сфери нашої діяльності;

• безумовного дотримання взятих на себе зобов'язань і гарантування високої якості надаваних послуг.

Здійснення місії Порту можливо при пред'явленні таких вимог до особистості співробітників і при дотриманні кожним членом колективу наступних принципів корпоративної поведінки:

Співробітник Порту:

• є членом єдиної команди і розділяє місію Порту, керується цими принципами корпоративної культури в усіх професійних етичних ситуаціях;

• приймає на себе відповідальність за реалізацію заявлених цілей і робить все можливе для їх досягнення;

• показує приклад професійного ставлення до виконання службових обов'язків, є зразком порядності, дотримується вимог трудової та навчальної дисципліни;

• підвищує рівень професійної майстерності;

• не вживає жодних дій, що завдають шкоди інтересам Порту, припиняє будь-які спроби зганьбити його авторитет, ніколи не використовує отриману інформацію на шкоду інтересам, ділової репутації Порту або для цілей особистої вигоди;

• формує позитивний і гідний імідж Порту і його співробітників через професійну діяльність, особисті бесіди і спілкування з представниками ЗМІ;

• має право висловлювати особисту думку і відстоювати свою позицію;

• керується принципами довіри, взаємної поваги, рівності, відкритості, чесності та справедливості у відносинах з колегами і Клієнтами Порту;

• поважає приватне життя колег, не допускаючи обговорення і будь-якого втручання в неї;

• піклується про себе: убезпечує себе від участі в незаконних, аморальних і неетичних справах, залишається вірним моральним стандартам;

• піклується про свою організацію: організація заслуговує лояльності, тому що вона надає співробітникам засоби до існування, тому співробітники зобов'язані дотримуватися етичного кодексу даної організації;

• піклується про своїх колег: колеги - це професійні партнери, які потребують підтримки й уваги. У Порту заборонені будь-які форми приниження гідності людини, дискримінація і протекціонізм.


Ділові та моральні якості співробітників

1. Для ефективного виконання своїх функціональних обов'язків кожен працівник Порту повинен володіти такими діловими якостями: дисциплінованість, самостійність, пунктуальність, працьовитість, хазяйновитість, комунікабельність, старанність, вміння доводити розпочату справу до кінця, наполегливість, цілеспрямованість, заповзятливість, уміння слухати людей, енергійність.

2. Для ефективної злагодженої роботи в колективі кожен працівник Порту повинен розвивати в собі такі моральні якості: чуйність, доброзичливість, уважність, здатність сприймати і вносити самому конструктивну критику, відданість, порядність, чесність, скромність, справедливість.

3. У Порту нетерпимі прояви таких людських пороків, як: безвідповідальність, віроломство, грубість, владолюбство, жадібність, заздрість, інтриганство, розбещеність, лінь, лицемірство, недисциплінованість, брехливість, непорядність, підлість, зрада, хамство, критиканство, надмірне честолюбство.

4. З метою забезпечення сприятливого психологічного клімату в колективі і найбільшої відповідності кожного працівника займаній посаді (виконуваній роботі) Порт в праві проводити соціально-психологічне тестування працівників, як індивідуальне, так і групове.


Декларація прав працівника

У Порту визнаються і гарантуються права і свободи людини відповідно до загальновизнаних норм і принципів міжнародного права і відповідно до Конституції України.

Здійснення прав і свобод працівника Порту не повинно порушувати права і свободи інших осіб.
Порт гарантує рівність прав і свобод працівника незалежно від статі, віку, національності, майнового і посадового становища, місця проживання, ставлення до релігії, належності до професійних спілок, громадських об'єднань, а також інших обставин.

Кожному працівникові Порту гарантовані наступні права:

1. Особисті та цивільні права працівника:

- На особисту недоторканність, повагу людської гідності, честі та репутації, вільний розвиток особистості;

- На захист від довільних посягань та втручання в особисте і сімейне життя;

- На вибір місця проживання;

- На повсюдне визнання і відповідний захист своїх прав і свобод.2. Культурні права:

- На участь у культурному житті суспільства та користування досягненнями вітчизняної та світової культури;

- На свободу викладання, навчання, наукову та творчу діяльність;

- На інтелектуальну власність, її захист, відшкодування за її використання;

- На відпочинок і дозвілля (як індивідуальний, так і колективний) для сприятливого використання вільного часу з метою духовного, культурного та фізичного розвитку.3. Соціальні права:

- на рівень життя, необхідний для підтримки добробуту працівника і його сім'ї;

- На споживчий вибір, повноцінне харчування під час обідньої перерви і в неробочий час;

- На досяжний найвищий рівень психічного і фізичного здоров'я, його охорону та медичну допомогу;

- На соціальне забезпечення, соціальне страхування і захист у випадках соціального ризику.4. Права на вільний вибір професії, виду діяльності та місця роботи:

- На професійну орієнтацію, підготовку та підвищення кваліфікації;

- На професійну незалежність при виконанні трудових обов'язків;

- На горизонтальне і вертикальне просування по службі з урахуванням стажу і кваліфікації;

- На професійну реабілітацію та зайнятість при інвалідності;

- На свободу від примусової праці;

- На об'єднання у професійні та інші союзи або організації.


Заохочення і обмеження (заборони)

У Порту всіляко заохочується ініціатива працівників, спрямована на:

- Зростання доходів порту від всіх видів діяльності;

- Підняття іміджу Порту в засобах масової інформації, адміністрації Одеської області, на підприємствах - потенційних Клієнтів порту;

- Економію матеріальних, енергетичних, інформаційних ресурсів і скорочення витрат;

- Підвищення якості перевалки вантажів та інших послуг, що надаються Портом, збільшення інтенсивності обробки суден, вагонів, автомашин;

- Суміщення професій і посад, оволодіння суміжними професіями і посадами;

- Зростання професійних знань і умінь, навичок працівників Порту;

- Застосування творчих здібностей на благо кожного працівника і Порту в цілому;

- Розробку нових методів, технологічних процесів, обладнання, пристроїв та інше, а також впровадження їх у процес виробництва;

- Передачу особистого досвіду молодим працівникам порту;

- Підвищення рівня кваліфікації працівників шляхом навчання в освітніх закладах;

- Дотримання ділової та трудової етики;

- Фізичний і духовний розвиток працівників Порту, ведення здорового способу життя;

- Вивчення передового вітчизняного та зарубіжного досвіду роботи, іноземних мов, що застосовуються в роботі Порту (ведення переговорів, оформлення документів, читання маркування вантажу і т. д.);

- Поліпшення власного здоров'я, активні заняття фізкультурою і спортом;

- Попередження порушень законодавства, інструкцій, положень, інших керівних документів, що діють в Порту, повідомлення керівництва про випадки подібних порушень;

- Розвиток почуття приналежності до єдиного колективу, спільності цілей;

- Полегшення ручної праці, скорочення його частки в роботі Порту.

2. У Порту забороняється:

- Поява на території Порту в стані алкогольного, токсичного чи наркотичного сп'яніння;

- Застосування до працівників методів фізичного або грубого психологічного впливу;

- Будь-які види зловживань фінансовими чи матеріальними цінностями Порту і його клієнтів, своїм службовим становищем в особистих чи корисливих цілях;

- Вільне використання обладнання сторонніми особами, а також працівниками, що не відповідають за збереження цього обладнання;

- Використання будь-яких видів обладнання, засобів зв'язку і транспорту в особистих цілях;

- Ведення ділових переговорів у присутності сторонніх осіб, якщо це призведе до розголошення службової або комерційної таємниці;

- Ведення комерційної діяльності, не пов'язаної з виробничою діяльністю Порту, в робочий і неробочий час на режимній території порту;

- Участь в азартних іграх (карти, рулетку і т. д.) на території Порту;

- Організація, проведення, участь в мітингах, пікетах, інших масових заходах, а також несанкціоновані дії, що перешкоджають проведенню виробничого процесу на території Порту;

- Вчинення будь-яких дій, що тягнуть псування, втрату, розкрадання вантажів, будь-якого іншого майна Порту, його Клієнтів, працівників Порту та інших осіб;

- Ловля риби з гідротехнічних споруд та плавзасобів;

- Вчинення будь-яких дій, що тягнуть до погіршення репутації Порту;

- Загоряння і купання на території та акваторії Порту.

Будь-які з перерахованих вище випадків розглядаються керівництвом Порту. Як винагороди, так і міри покарання застосовуються незалежно від службового становища працівника, особистих симпатій, приналежності до професійних спілок та інших індивідуальних і групових відмінностей.

Робочий час співробітників

Час початку роботи для співробітників Порту визначається положеннями Колективного договору Порту, залежно від підрозділу (відділу), в якому працює даний співробітник.

Для того, щоб починати свій робочий день вчасно (підготувати робоче місце і підготуватися самому), співробітник повинен бути на робочому місці за 10 хвилин до офіційного часу початку робочого дня. Поява на роботі після офіційного початку робочого дня є запізненням.

При неможливості прийти на роботу вчасно співробітник повинен сповістити свого безпосереднього керівника про виниклі проблеми завчасно або не пізніше ніж протягом трьох годин з моменту початку робочого дня. Відсутність на робочому місці в робочий час більше трьох годин без поважної причини вважається прогулом, який тягне за собою дисциплінарне стягнення.

Систематичні запізнення можуть послужити приводом для відмови від подальшої співпраці Порту з фахівцем. В умовах наростаючої конкуренції Клієнтів можна залучити тільки бездоганним сервісним обслуговуванням. Якщо необхідного співробітника немає на роботі, Клієнт іде до конкурентів. Таким чином, один співробітник спізнився - десять співробітників залишилися без роботи.

Спізнюючись, ви працюєте на Конкурента!

Спізнюючись, ви не поважаєте не тільки себе, але і керівництво, і колег!


Робоче місце співробітників

Порядок, чистота і акуратність робочого місця кожного співробітника створюють сприятливе враження про Порт в цілому. Прагніть створити найбільший комфорт для Клієнта, себе і колег. Портом вітається індивідуальний стиль робочого місця, якщо він не суперечить іміджу Порту. Кожен співробітник повинен підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці. Відповідальність за чистоту і порядок несе також безпосередній керівник підрозділу.

Документи, що становлять комерційну таємницю Порту, а також інші речі, документи, предмети та матеріали, використання або розголошення яких сторонніми особами (в т. ч. контролюючими організаціями) може призвести до збитків для Порту, не повинні знаходитися на робочому місці співробітників і в доступних для сторонніх людей місцях.

Неприпустимо тримати на робочому місці:

• рекламну продукцію фірм-конкурентів (у випадках, коли ця продукція не є необхідною за родом діяльності);

• художню літературу, журнали, газети і т.д. (не відноситься до професійної діяльності);

• одяг, посуд, косметику. Керівники підрозділів здійснюють контроль над дотриманням цих правил.


Використання комп'ютерів і офісного обладнання

Порт прагне надавати комп'ютер кожному співробітникові, якому він необхідний по роботі.

Якщо співробітник працює на комп'ютері іншого співробітника, не слід змінювати установки і параметри машини, встановлювати свої паролі, нестандартні для Порту програми, видаляти файли або проводити інші дії, які не передбачені користувачем комп'ютера.

Порт, беручи до уваги інтереси співробітників, допускає використання комп'ютерів та ін. офісного обладнання в особистих цілях, але в певних розумних межах. Під використанням офісного обладнання в даному випадку розуміється ксерокопіювання невеликих за обсягом документів, відправлення повідомлень факсом та електронною поштою, робота з Internet і т.п. Використання обладнання в особистих цілях допускається за згодою безпосереднього Керівника під його персональну відповідальність.


Куріння і вживання алкоголю на робочому місці

Куріння і вживання алкоголю на робочому місці заборонено. Порт вітає здоровий спосіб життя.
Куріння допустимо тільки в спеціально відведених для цього місцях.
Безпосередній керівник підрозділу несе персональну відповідальність за дотримання даних вимог і вимог щодо пожежної, санітарно-технічної безпеки, збереження меблів, устаткування і технічних засобів в кабінеті.

Зовнішній вигляд співробітників

Співробітники представляють образ Порту для Клієнтів, тому від іміджу кожного конкретного працівника, його поведінки на робочому місці і роботи з Клієнтами та Партнерами Порту залежить імідж Порту і, в кінцевому рахунку, його комерційний успіх.
Співробітники повинні приходити на роботу, маючи зовнішній вигляд, відповідний іміджу і репутації Порту.

Співробітники Порту повинні підтримувати діловий стиль, який створює діловий імідж підприємства.

Тому керівництво Порту формулює кілька загальних вимог до своїх співробітників:
• кожен співробітник повинен виглядати акуратно, з зачесаним волоссям. Чоловіки повинні бути поголені або мати акуратно підстрижені вуса / бороду;

• в робочий час співробітники повинні носити діловий одяг. Ця вимога означає одяг неяскравих кольорів, яка передбачає діловий стиль (джинси і «вільні» сорочки не припустимі). Це правило поширюється і на відвідування навчальних курсів, організованих в приміщеннях Порту та за його межами, і на співробітників, що працюють на неповну ставку. При роботі на території Клієнта також необхідно дотримуватися вищевказаних вимог;

• працівникам підрозділів Порту (виробничі ділянки, адміністративно-господарська служба, морський вокзал, залізнична служба, ТГТ, ВСБ, служба флоту та ін.) бажано носити формений і спеціальний одяг. Формений одяг співробітників воєнізованої служби безпеки за зовнішніми ознаками повинен відрізнятися від спецодягу співробітників інших служб;

• у зимовий та міжсезонний період співробітники повинні мати на робочому місці чисте змінне взуття. Неприпустимо перебувати на робочому місці у верхньому одязі, а також в головних уборах;

• неприпустимо знаходження на робочому місці співробітників в зухвалому одязі.

Взаємовідносини у трудовому колективі

1. Усі взаємовідносини в трудовому колективі Порту будуються на основі взаємовигідного партнерства, поваги інтересів кожного працівника і Порту в цілому. У зв'язку з цим Порт у своїй політиці управління персоналом всіляко прагне до реалізації наступних принципів:

• увага до проблем і труднощів кожного окремого працівника;

• єдиноначальність у відносинах "керівник-підлеглий";

• повний і щирий двосторонній обмін думками, повна відкритість сторін для конструктивної критики, пропозицій;

• стимулювання підвищення рівня життя;

• висока виконавська і трудова дисципліна;

• орієнтація на підвищення якості обслуговування Клієнтів Порту;

• відповідність будь-якої винагороди безпосередньо з тією діяльністю, яка веде до збільшення продуктивності та ефективності роботи Порту в цілому;

• доступність для кожного працівника інформації про діяльність Порту, що не належить до комерційної та службової таємниці;

• наступність рішень при зміні керівників;

• дотримання загальновизнаних міжнародних норм, українського законодавства та керівних документів, що діють в Порту;

• конструктивну співпрацю з профспілковою організацією, членами якої є працівники Порту, з метою забезпечення сприятливого соціально-психологічного клімату в колективі та ефективної роботи Порту;

• скорочення частки ручної праці за принципом "ручну працю - на плечі машин";

• орієнтація на розвиток почуття колективізму, відповідальності кожного за досягнення спільної мети.

2. Працівники, в свою чергу, усвідомлюючи всю важливість досягнення поставленої перед Портом цілі для поліпшення їхнього особистого добробуту, входячи в трудовий колектив Порту, беруть на себе наступні зобов'язання:

• сумлінно виконувати свої трудові обов'язки та пов'язані з ними розпорядження свого керівника;

• дотримуватися трудової дисципліни;

• підвищувати продуктивність праці;

• не розголошувати відомості, що є комерційною чи службовою таємницею;

• дотримуватися технологічної дисципліни, вимог з охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії;

• дотримуватися правил пожежної безпеки;

• дбайливо ставитися до майна Порту, його працівників і Клієнтів;

• поважати особисті інтереси колег по роботі, інтереси Порту і його Клієнтів;

• дотримуватися ділової етики;

• всіляко сприяти підвищенню ефективності роботи свого підрозділу та Порту в цілому;

• своєчасно інформувати керівництво про допущені порушення правил, інструкцій, положень та інших керівних документів, що діють в Порту;

• сумлінно виконувати обов'язки, покладені трудовим договором (угодою) та / або колективним договором, чинним в Порту.


Вирішення конфліктних ситуацій в трудовому колективі

У Порту прийнято бути поважними і етичними по відношенню один до одного, незалежно від службового статусу. Співробітники повинні вибирати коректну форму звернення до колеги, не допускати роздратованих інтонацій і підвищення голосу. Слід виключити з обігу коментарі, які принижують гідність людини, особливо в його відсутність.

Гармонійна психологічна атмосфера в колективі - одна з основ успішної спільної роботи.
Якщо один із співробітників (що має будь-яку формальну посаду) допустив некоректну поведінку по відношенню до іншого співробітника, не варто відповідати йому тим же. У даному випадку необхідно звернутися за допомогою до свого безпосереднього керівника, при цьому завжди потрібно пам'ятати про закони субординації. Якщо некоректна поведінка допускається з боку безпосереднього керівника або співробітник не може вирішити важливе питання і бачить, що виключно звернення до керівництва Порту може зняти гостроту ситуації, він може звернутися безпосередньо до зазначених осіб (поставивши до відома безпосереднього керівника). Однак, такі звернення не повинні перетворитися на систему. Доречним є попередній дзвінок для узгодження можливості зустрічі, а також прохання дозволу увійти при вході до кабінету старшого за посадою, що знаходиться в кабінеті в даний момент.

Переслідування, обмеження будь-якого Співробітника через його соціальний статус, статі, етнічного походження або національності, ставлення до релігії, віку, сімейного стану, стану здоров'я неприпустимі, і тягнуть персональну відповідальність (відповідно до КУ, ст. 24).

Зібрання і наради

Керівництво Порту проводить збори і наради для забезпечення оперативного обміну інформацією з співробітниками. Про час, місце та порядок денний чергової наради, а також про склад учасників безпосередній керівник, що організовує нараду, сповіщає учасників особисто в усній формі.

Зібрання і наради організовуються відповідно до прийнятих в підрозділах Порту правилами.

Співробітники повинні приходити на збори вчасно, а також відключати мобільні телефони до початку зборів. Співробітники, що пропускають збори або спізнюються на них без поважної причини, можуть бути піддані дисциплінарним стягненням.

Організатори зборів повинні мати заздалегідь розроблений план зборів, регламент, а також передбачити можливість вільного обміну думками в спеціально відведений для цього час.

Всі учасники наради повинні заздалегідь підготуватися за тематикою наради. В обговоренні проблем необхідно використовувати принцип конструктивної критики: при обговоренні будь-якого питання слід застосовувати систему чіткої аргументації свого бачення і пропонувати свої варіанти його вирішення. Намагайтеся складне пояснювати доступно, просто, коротко. Вмійте активно слухати. Поважайте чужу думку не менше своєї. Вмійте прийняти компромісний варіант вирішення проблеми.


Відносини Порту з Клієнтами

Обслуговування клієнтів - найважливіше завдання Порту, тому співробітники повинні забезпечити будь-якого Клієнта найкращим сервісом. В умовах жорсткої конкуренції Клієнт може перейти до конкурента через неякісне обслуговування.

Наше головне завдання не тільки залучити Клієнта, але і створити всі умови для довгострокового співробітництва з ним.

Попереджувальне ставлення до Клієнта, створення найбільш сприятливих умов для нього є запорукою тривалих партнерських відносин.

З будь-яким відвідувачем Порту співробітники повинні вести себе шанобливо і привітно. Не повинно виникати ситуацій, коли Клієнт знаходиться в кабінеті один. На появу Клієнта співробітник Порту повинен відреагувати негайно. У випадку, якщо Клієнт прийшов до фахівця, якого в даний час немає, необхідно чемно перенаправити його, давши докладні пояснення про те, хто може вирішити питання або проблему Клієнта.

Співробітники Порту не повинні допускати виникнення конфлікту інтересів Порту і його ділових партнерів. У разі виникнення конфліктних ситуацій, які можуть суперечити інтересам Порту і наших Клієнтів, персонал Порту повинен докласти всіх можливих зусиль для найбільш ефективного їх вирішення.

Співробітники Порту не повинні приймати подарунки або безкоштовні послуги, які перевищують норми ділового етикету, від третіх осіб за виконання ними своїх посадових обов'язків у Порту.

За затримки в обслуговуванні Клієнтів, а також за неякісне або недостатньо професійне обслуговування відповідальність несе безпосередній керівник підрозділу, який обслуговував Клієнта.


Стандарти спілкування з Клієнтами по телефону

Враження про Порт складається у Клієнта з першої телефонної розмови, тому кожен співробітник зобов'язаний вміти грамотно спілкуватися по телефону.
Неприпустимо ігнорування телефонних дзвінків: не пізніше третього сигналу дзвінка повинна слідувати відповідь. Відповідаючи на телефонний дзвінок, необхідно ввічливо привітатися, вимовити назву організації. Телефонні переговори повинні вестися гучним чітким голосом, мова повинна бути виразною, доброзичливою.

У разі якщо співробітник, у якого дзвонить телефон, зайнятий вирішенням виробничих питань з присутнім Клієнтом, на телефонний дзвінок повинен відповідати хтось з колег. Телефонний дзвінок не повинен бути залишений без уваги.

Конфіденційність

Інформація є найважливішим надбанням Порту.

Допускаючи витік інформації, ми знову ж працюємо на конкурента!

У Порту заборонена передача будь-якої інформації, окрім спеціально дозволених іміджевих заходів.

Розголошення конфіденційної інформації є порушенням умов трудового договору з працівником з боку останнього і тягне за собою відповідальність аж до звільнення.

Аналогічні санкції можуть бути застосовані до працівника, що допустив будь-яку передачу стороннім особам або організаціям інформації, що завдає шкоди іміджу та репутації Порту. Будь-яка негативна інформація про Порт або його керівників, поширювана або передана працівником третім особам, а також інформація, яка може бути однозначно інтерпретована як ганьбна до репутації Порту, розглядається керівництвом Порту як порушення трудової дисципліни.

Веб-камери акваторії порту

Судна під обробкою

Berth (actual)VesselDate of callAgentFlagCode
28БУНКЕРОВЩИК-825.06.13СИНТЕЗУкраина
12MARIKANA15.09.20НЕОСТАРБелиз27335781
28РОДНИК13.12.13Украина
СРЗ-1ДНЕПР 1101.01.04ЧТФУкраина
10ADAPEARL17.09.20ПОЛАРИСЛиберия27346846
MSC TASMANIA19.09.20МШКУПанама26738518
13POLARNET19.09.20МАРИНТСТурция27395162
AEGEAN POWER20.09.20ВИЛЬХЕЛГреция27357528
28САВОНА02.10.14ПОРТИНВУкраина
4докНЕПТУН08.09.20СІМПЛУкраина27229292
14RAMUS18.09.20ФЕРРМолдова27400294
31СПРУТ04.08.13СУДАГЧПУкраина
28СПК 9/2514.07.18СІМПЛУкраина14951567
37GUNECE19.09.20ОДЕМАРАТурция27347648
32U-24110.07.14Украина0
7NORDORINOCO10.09.20МЕТІНВПортугалия27306942

Позіция суден на рейді

Berth (from cargo plan)VesselCargo (from cargo plan)Weight (from cargo plan)Date of callAgentFlag
РЕЙДPRINCESS NICOLEП/Пшениц208811.08.20ОДЕМАРАУкраина
45PRINCESS NICOLEП/Пшениц2500011.08.20ОДЕМАРАУкраина
РЕЙДPRINCESS NICOLEВ/Пшениц8417611.08.20ОДЕМАРАУкраина
45SPRING SKYП/Пшениц3950015.09.20ОДЕМАРАПанама
РЕЙДSPRING SKYП/Пшениц2500015.09.20ОДЕМАРАПанама

До уваги іноземних відвідувачів порту!

Порядок прийому іноземних делегацій, груп та окремих іноземців на території  Одеського морського порту

 

Згідно із затвердженими правилами, громадяни іноземних держав, які мають намір відвідати порт, повинні надіслати відповідний запит на ім'я начальника Одеського філіалу ДП «Адміністрація морських портів України» в електронному або паперовому вигляді на електронні адреси Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  або на факс +38 048 729 36 01 за 14 (чотирнадцять) робочих днів до свого запланованого візиту.

 

Зазначений запит повинен містити інформацію про склад делегації (ПІБ, рік народження, громадянство, стать, посада кожного члена делегації), дату та час запланованого візиту, мету відвідування, перелік питань, що плануються для обговорення, об’єкти та підрозділи, які планується відвідати.

 

До запиту обов’язково додаються копії паспортів осіб, що планують відвідати Одеський морський порт.

 

У разі відсутності запиту та копій паспортів осіб, що планують свій візит до порту, або несвоєчасної подачі зазначеної інформації, прийом іноземної делегації не здійснюватиметься.

 

За додатковою інформацію звертайтеся:
Тел. +38 048 729 49 00
Факс +38 048 729 36 01
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Дочірні категорії