МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

На рейді: 0
Під обробкою: 14

ship-handling-uahandling-railway-transport-uae-procurement-uspa-uae-procurement-ocsp-ua

РОЗДІЛИ

agency-company-ukr

Investment

resolution-ukr

anti-corruption-ukr

comment-ukr

procurement-ukr

monitor-ukr

recommendation-ukr

70,52 МгЦ областное радио

Порт у соціальних мережах

 

n-an-an-an-a

archival-photos-ukr

Авторизація

Порт

Одеський порт відвідали представники Посольства США в Україні

Сьогодні, 11 лютого 2019 р., Одеську філію ДП «Адміністрація морських портів України» (ОФ АМПУ) відвідали представники Посольства США в Україні - дипломат економічного відділу Натан Рінггер та аналітик Олена Сочнєва. З представниками зустрівся начальник ОФ ДП «АМПУ» Ігор Ткачук. Метою ознайомлювального візиту, було отримання загальної інформації про Одеський порт та обговорення питань, що представляють взаємний інтерес, зокрема про перебіг портової реформи в Україні та реалізації великих інфраструктурних проектів.

 

В ході розмови І.Ткачук зазначив, що основною рушійною силою розвитку підприємства за часів української незалежності є державно-приватне партнерство. Одеський порт першим у морській галузі запровадив цей інструмент для модернізації виробничих потужностей і до теперішнього часу є лідером галузі за кількістю проектів, що реалізуються державою спільно зі стивідорними компаніями (портовими операторами). На підтвердження своїх слів очільник порту навів конкретні приклади створення за рахунок приватних інвестицій терміналів з перевалки зерна, контейнерів та ін. і висловив сподівання що такий же метод цілком можна було б використати у питанні реконструкції пасажирського терміналу.

 

- Це найбільший в Україні морський пасажирський комплекс, здатний обслуговувати понад 2 мільйони туристів, - зазначив І.Ткачук. – Однак, починаючи з 2014 року візити круїзних лайнерів до Одеси фактично припинились. Сьогодні є надія, що ситуація зміниться на краще вже найближчим часом. Так, на поточний рік планується два заходи пасажирських теплоходів під іноземним прапором, а на наступний рік вже поступило 14 заявок. То ж перед нами стоїть завдання знайти приватних інвесторів, яким би було цікаво вкладатися у інфраструктуру обслуговування круїзного флоту, що допоможе підняти цю сферу на якісно новий рівень.

 

Впродовж дискусії сторони також обговорили можливості реалізації концесійних проектів в Одеському порту.

 

- Якраз сьогодні ми напрацьовуємо економічні обґрунтування реалізації проекту, передбаченого Меморандумом про співпрацю між портом і глобальним контейнерним перевізником CMA CGM Grup. В рамках цього проекту планується розширення потужностей контейнерного терміналу у Хлібній гавані, завдяки чому пропускна спроможність терміналу зросте вдвічі. Концесія здатна значно посилити зацікавленість інвестора у найскорішому втіленні наших домовленостей, однак на шляху впровадження цієї форми партнерства в Україні існує чимало перешкод, в першу чергу законодавчого характеру, - відзначив І.Ткачук.

 

У рамках візиту для представників Посольства США була організована ознайомча поїздка по території підприємства, в ході якої дипломати відвідали основні виробничі комплекси.

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

 

2019021111

 

2019021112