МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

На рейді: 7
Під обробкою: 16

virusship-handling-uahandling-railway-transport-uae-procurement-uspa-ua

РОЗДІЛИ

agency-company-ukr

Investment

resolution-ukr

anti-corruption-ukr

comment-ukr

procurement-ukr

monitor-ukr

recommendation-ukr

70,52 МгЦ областное радио

Порт у соціальних мережах

 

n-an-an-an-a

Авторизація

archival-photos-ukr

Порт

І.Ткачук: «Завдання адміністрації порту - вдихнути друге життя в морський музей»

13 березня в музеї Одеського порту ім. Ф. де Волана відбулося засідання науково-методичної ради Морського музейного центру України (колишній Музей морського флоту) під головуванням начальника адміністрації Одеського порту Ігоря Ткачука. У роботі ради взяли участь керівники та наукові співробітники провідних музеїв міста, директор Морського музейного центру України Людмила Бондаренко, представники Адміністрації морських портів України (АМПУ), управлінь культури і охорони пам'ятників культурної спадщини при ОДА, громадських організацій міста.

 

Науково-методична рада була створена з ініціативи І.Ткачука на початку 2019 р. з метою відродження одеського Музею морського флоту. Крім того, створено наглядову раду, до якої увійшли меценати, керівники стивідорних компаній порту.

 

Як відомо, після пожежі, що сталася в квітні 2005 р, музей не функціонував 14 років. За цей період були неодноразові спроби попередніх глав профільних міністерств відновити роботу музею. Створювалися робочі комісії, було розроблено кілька проектів відновлення колишнього Англійського клубу.

 

Але всі наміри вдихнути друге життя в Музей морського флоту стикалися з перешкодою - неврегульованістю права власності на будівлю Англійського клубу. Коли в 2012 р. судова інстанція нарешті вирішила суперечку на користь Одеської обласної ради, і можна було реалізовувати проект реконструкції музею, в 2014 р змінилася політична ситуація в країні. Коштів на відновлення музею не було.

 

У 2017 року новий керівник ОФ «АМПУ» І.Ткачук прийняв рішення відродити музей. Було укладено угоду з Одеською облрадою про оренду будівлі, почалися консультації з відбору дизайнерського рішення майбутнього музею, який з огляду на нову ситуацію з морським флотом України був перейменований у Морський музейний центр України.

 

- Ідея відродження музею зародилася давно, - сказав І.Ткачук відкриваючи засідання науково-методичної ради. - Ми вирішили реалізувати цю ідею, поставивши перед собою амбітну мету - створення кращого музею в Україні. У цьому нас підтримали Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, Міністр інфраструктури Володимир Омелян, керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс, міська та обласна влада. Ми хочемо максимально швидко реалізувати цей проект. У проекті фінплану на 2019 р передбачені кошти на виконання ремонтних робіт. Першочергові роботи - ремонт даху, охоронні заходи вже виконані, оголошений тендер на проектні роботи. Сподіваюся, що протягом місяця буде затверджено фінплан, пройде тендер, буде прийнято передпроектне рішення. В кінці квітня зможемо скласти графік виконання робіт.

 

Дизайнери GK.Lab.Architect (майстерня скульптора М.Реви) Жанна Кисельова і Олег Фавелюкіс представили присутнім концепцію майбутнього Музейного центру. В ході обговорення були висловлені цінні зауваження з приводу розміщення експозицій, логістики. Також прозвучали пропозиції щодо розміщення всередині музею кафе, ін. закладів для залучення відвідувачів. Як підкреслив І.Ткачук, для адміністрації Одеського порту, на балансі якої буде знаходитися музей, важливо, щоб професіонали музейної справи взяли участь в обговоренні предпроектного рішення, самого проекту реконструкції.

 

- Завдання керівника підприємства: використовуючи попередній досвід проектувальників реконструкції будівлі, науковців, якнайшвидше вирішити питання фінансування, залучити меценатів для того, щоб Морський музейний центр запрацював і привертав одеситів і гостей міста. Ми повинні зробити такий музей, щоб нам було чим пишатися, - зазначив начальник адміністрації порту.

 

В цей же день відбулася зустріч керівника адміністрації порту з директорами стивідорних компаній. Крім того, питання про участь приватних компаній Одеського порту в реставрації музею буде розглянуто на найближчому засіданні Ради Одеського порту.

 

Довідка з Вікіпедії:

Одеський музей морського флоту України був створений в 1920 році моряком і художником В.А.Ченцовим. У 1941-1944 роках, під час румунсько-німецької окупації Одеси, більшість довоєнних експонатів було викрадено. У 1965 році музей відновив свою роботу в будівлі Англійського клубу, побудованому в 1842 році за проектом архітектора Торрічеллі. Експозиція музею присвячена історії суднобудування з давніх часів до наших днів, історії розвитку флоту в царській Росії, Радянському Союзі, Україні. Музейний фонд налічував до 100 000 експонатів - фотографії, карти, рукописи, технічна література, моделі суден, навігаційні прилади та інструменти, раритетні якоря, штурвали, особисті речі та нагороди моряків, предмети живопису та декоративно-прикладного мистецтва. З 1965 по 2005 роки з експонатами музею ознайомилися 11 млн. відвідувачів. 29 квітня 2005 року в будівлі музею сталася пожежа, яка знищила дах і перекриття на площі близько 1200 м², значну частину експозиції. З тих пір врятовані після пожежі фонди музею розміщуються в спеціально обладнаних фондосховищах Одеського порту. Частина експозиції виставлена в Музеї Одеського порту ім. Ф. Де-Волана і на морському вокзалі (Музей якорів під відкритим небом).

 

Прес-служба адміністрації Одеського порту

 

2019031301

 

2019031302

 

2019031303

 

2019031304

 

2019031305