МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

На рейді: 6
Під обробкою: 16

virusship-handling-uahandling-railway-transport-uae-procurement-uspa-ua

РОЗДІЛИ

agency-company-ukr

Investment

resolution-ukr

anti-corruption-ukr

comment-ukr

procurement-ukr

monitor-ukr

recommendation-ukr

70,52 МгЦ областное радио

Порт у соціальних мережах

 

n-an-an-an-a

Авторизація

archival-photos-ukr

Порт

Рада Одеського порту схвалила роботу І.Ткачука і дала старт інвестиційному проекту на кілька десятків мільйонів доларів

Погодження стратегічних проектів розвитку виробничих потужностей Одеського порту, ситуація з реформуванням служби капітана порту, новий механізм формування тарифів на постачання електроенергії і за понаднормативний скид стічних вод… Ці та інші питання були винесені на чергове засідання Ради Одеського порту, яке відбулось сьогодні, 19 березня, під головуванням начальника адміністрації порту Ігоря Ткачука. У роботі засідання взяли участь заступник голови ДП «Адміністрація морських портів України» Сергій Гронський, директор ДП «Одеський порт» Віктор Войтко, Почесний президент Одеського порту Микола Павлюк, директори і голови правлінь стивідорних компаній-портових операторів, юридичних фірм і галузевих громадських об’єднань.

 

У вступному слові І.Ткачук коротко відзвітував про результати фінансово-господарської діяльності адміністрації порту у 2018 році. Це був другий звіт керівника підприємства перед представниками портового співтовариства. Як і в минулому році, Рада порту схвально оцінила роботу адміністрації (оцінка «задовільно»), що і було закріплено протоколом. Далі учасники засідання приступили до обговорення трьох блоків питань порядку денного: стратегічні проекти розвитку, операційні питання, пов’язані з функціонуванням порту, спільні проекти адміністрації і приватних компаній у соціальній і культурній сферах.

 

- Вже один тільки перелік цих питань свідчить про масштаб рішень, які сьогодні приймаються на засіданнях Ради Одеського порту, - коментує Ігор Ткачук. – Зокрема сьогодні ми проголосували за створення робочої групи, яка буде координувати процес модернізації залізничної інфраструктури порту згідно з рекомендаціями експертів німецького державного концерну «Дойче бан». Також Рада порту дала старт реалізації проекту продовження стінки причалу №42 з метою збільшення пропускної спроможності контейнерного терміналу у Хлібній гавані. Перша і друга черги будівництва за цим проектом передбачають вкладення інвестицій відповідно 20 і 40 мільйонів доларів…

 

Як розповів далі І.Ткачук, однією з головних тем на сьогоднішньому засіданні Ради порту було обговорення спільних заходів адміністрації і бізнесу задля зменшення собівартості послуг для клієнтів. Зокрема мова йшла про вдосконалення тарифної політики, зниження витрат і оптимізацію структури держпідприємства.  

 

- У нас сьогодні нема від бізнесу ніяких таємниць, - наголосив І.Ткачук. - Якщо мова йде про підвищення вартості енергопостачання, ми не лише роз’яснюємо партнерам, що це пов’язано з переходом на європейську модель обліку і розрахунків, а й повністю розкриваємо механізм тарифоутворення і, найголовніше - доповідаємо, що нами зроблено для того, щоб нововведення не були надто обтяжливими для наших партнерів. І нам є що їм сказати. Завдяки, наприклад, роботі через систему «Прозорро», нам вдалось закупити електроенергію дешевше… Оскільки собівартість послуг адміністрації порту прямо впливає на собівартість послуг стивідорних компаній, нами взятий курс на системну роботу по полегшенню навантаження на бізнес, наскільки це можливо на нашому рівні. Це - речі, від яких залежить конкурентоспроможність порту загалом.

 

З-поміж іншого ключовим фактором зміцнення конкурентоспроможності порту учасники засідання назвали майбутню автодорогу «Хаджибей-2», наявність якої дасть змогу повністю прибрати за межі житлової забудови Одеси потоки вантажного автотранспорту в/із порту. Учасники засідання домовились спільно лобіювати прискорення строків реалізації даного проекту у органах місцевого самоврядування.

 

Також на Раді обговорювались проблеми збільшення паспортних глибин операційних акваторій і підхідного каналу, плани реконструкції магістрального автопроїзду порту і оптимізації системи ремонту й обслуговування залізничного господарства, оновлення систем пожежної сигналізації, про створення громадської ради майбутнього Морського музейного центру України, підписання багатосторонніх і двосторонніх меморандумів щодо працевлаштування найманого персоналу підчас реорганізації держпідприємств.

 

По всіх питаннях були прийняті відповідні рішення. Обговорення порядку денного пройшло у конструктивній і доброзичливій атмосфері.

 

Прес-служба адміністрації Одеського порту

 

2019031911