МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

На рейді: 5
Під обробкою: 16

virusship-handling-uahandling-railway-transport-uae-procurement-uspa-ua

РОЗДІЛИ

agency-company-ukr

Investment

resolution-ukr

anti-corruption-ukr

comment-ukr

procurement-ukr

monitor-ukr

recommendation-ukr

70,52 МгЦ областное радио

Порт у соціальних мережах

 

n-an-an-an-a

Авторизація

archival-photos-ukr

Порт

"Фінансовий план на наступний рік повністю зупиняє розвиток підприємств" - портовики озвучили проблемні питання морської транспортної галузі на нараді за участю Президента В.Зеленського

13 липня. Одеса. Сьогодні у першій половині дня в морському порту відбулися заходи за участю Президента України Володимира Зеленського, керівника офісу президента Андрія Богдана, в.о. глави ДФС України Олександра Власова та інших високопоставлених чиновників.

 

Знайомство з підприємством глава держави почав з короткої зупинки на причалі «1-к» Карантинного молу, де представники двох найбільших стивідорних компаній - ДП «КТО» і ТОВ «Бруклін-Київ» - розповіли про реалізацію інвестпроектів з розширення потужностей перевалки контейнерних і зернових вантажів.

 

Потім В.Зеленський перемістився до головного офісу адміністрації порту, де провів галузеву нараду з питань боротьби з контрабандою на митниці, адміністративним тиском на бізнес, протизаконними діями екологічних інспекторів на суднах іноземних судновласників та ін.

 

Проблеми розвитку портового комплексу країни на нараді озвучив в.о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Райвіс Вецкаганс. У своєму виступі керівник відомства звернув увагу присутніх на той факт, що сьогодні портова галузь фактично позбавлена ​​фінансового ресурсу для підтримки в нормальному стані виробничої інфраструктури.

 

- Для того, щоб розвивати той чи інший порт, необхідні інвестиції в десятки і сотні мільйонів гривень, - заявив Р.Вецкаганс. - Держава регулює це питання через фінансові плани. Зараз підготовлений фінансовий план Адміністрації морських портів України на 2020 й рік. Я можу сказати, що цей документ вбиває галузь, оскільки сьогодні ми повинні віддавати 90% прибутку у вигляді дивідендів до бюджету держави. В результаті за залишковим принципом на інвестиції у нас залишається 500 млн. грн. При такій державній політиці нам дешевше [замість будівництва причалів] насипати пісок, зробити пляжі і забути про порти...

 

Як зазначив далі керівник АМПУ, в даний час через морпорти проходить 40% зовнішньоторговельного обороту і 66% експорту країни. Галузь являє собою потужний конгломерат, що нараховує 1300 державних і приватних компаній, які генерують 1,7 млрд. грн річного доходу, що становить 2% ВВП держави. АМПУ спільно зі Світовим банком та Європейським банком реконструкції та розвитку розробила Стратегію розвитку морських портів України до 2038 року. Щоб втілити цей документ у життя, необхідно знизити розмір відрахування дивідендів, розблокувати приватизацію і передачу в концесію державних стивідорних компаній, домогтися затвердження в парламенті цілої низки напрацьованих в галузі законопроектів.

 

В ході дискусії з питання незаконної діяльності в портах інспекторів державних екологічних служб Р.Вецкаганс також доповів главі держави про те, що АМПУ розробила пакет законопроектів, в яких чітко прописані випадки і порядок доступу екологів на борт судна, процедура відбору проб і подальших юридичних розглядів у відповідності до загальноприйнятої світової практики.

 

На правах приймаючої сторони адміністрація Одеського порту ознайомила учасників наради з планами інвестиційного розвитку підприємства і переліком проблем, які негативно позначаються на обсягах вантажообігу і отриманні доходів.

 

Директор ДП «ОМТП» Віктор Войтко та перший заст. начальника ОФ ДП «АМПУ» Олександр Зубик, які виступали по даних питаннях, зокрема, зупинялися на проблемах роботи приватних буксирних компаній в порту і відсутності альтернативного в'їзду в порт великовантажного автотранспорту, в обхід приватної території ТОВ «Євротермінал».

 

Закриваючи нараду, В.Зеленський доручив своїм помічникам в тижневий термін провести окремі зустрічі з представниками галузевих структур і громадських організацій з усіх обговорюваних питань. За цей час повинен бути підготовлений пакет пропозицій для оздоровлення ситуації в галузі ще до моменту проведення парламентських виборів і затвердження нового складу Кабінету Міністрів.

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

 

1-DSC 0030

 

2-DSC 0046

 

3-DSC 0048

 

4- DSC 0066

 

5-DSC 0099

 

6-DSC 0113

 

7-DSC 0146

 

8-DSC 0149

 

9-DSC 0164