МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

На рейді: 4
Під обробкою: 13

virusship-handling-uahandling-railway-transport-uae-procurement-uspa-ua

РОЗДІЛИ

agency-company-ukr

Investment

resolution-ukr

anti-corruption-ukr

comment-ukr

procurement-ukr

monitor-ukr

recommendation-ukr

70,52 МгЦ областное радио

Порт у соціальних мережах

 

n-an-an-an-a

Авторизація

archival-photos-ukr

Порт

Одеський порт ініціює створення спільного з мерією координаційного органу для формування стратегії розвитку круїзного туризму

Одеса повертається до клубу круїзних хабів Європи. Станом на сьогодні вже отримано 11 заявок на відвідання морської столиці України пасажирськими суднами під іноземним прапором у навігацію 2020 року і 10 заявок поступило на 2021 рік. Цей прорив на фоні нульового показника минулого року і двох заявок на 2019 рік  став результатом активного співробітництва адміністрації Одеського порту з найбільшою в світі Асоціацією круїзних портів Medcruiseта партнерами по Робочій групі Black Sea Working Groop Meeting. Водночас на місцевому рівні координація зусиль портовиків і міської влади у питаннях розвитку круїзного туризму носить епізодичний характер. Перенесення цих контактів у площину спільної системної роботи відкриває можливості для обслуговування пасажирів «білих пароплавів» в Одесі на якісно новому рівні. Про це йшлося на робочій нараді, яка відбулась вчора, 22 серпня, за участю представників порту та виконкому Одеської міськради.

 

Від міської Ради у дискусії взяли участь директор департаменту культури і туризму Тетяна Маркова та директор департаменту транспорту, зв’язку і організації дорожнього руху Олександр Ілько, від адміністрації порту - заступник начальника адміністрації з операційної діяльності Руслан Сахаутдінов, начальник служби круїзної інфраструктури та зовнішніх зв’язків Ігор Панченко, начальник відділу туризму та євроінтеграції Юлія Стріх.

 

Для того, щоб повернути великі круїзні лайнери в Одесу ми активно використовуємо інструменти переговорних майданчиків найбільших туристичних форумів Європи і США, зокрема міжнародної виставки-конференції CruiseShippingMiami та Генеральних асамблей Асоціації Medcruise, - розповідає Р.Сахаутдінов. – Водночас наші переговори з операторами круїзних ліній могли б бути результативнішими, якби в них приймав участь також повноважний представник Одеської мерії. Адже вирішення багатьох питань з берегового обслуговування круїзних пасажирів відноситься саме до компетенції міської влади. Це стосується організації руху екскурсійних автобусів в умовах щільного автомобільного трафіку, створення комфортних умов для пересування міськими вулицями туристів з обмеженими фізичними можливостями і так далі. І взагалі у провідних круїзних портах Європи портові адміністрації і міська влада спільно вибудовують стратегію розвитку туризму…

 

З-поміж іншого учасники робочої наради обговорили проблемні питання, озвучені представниками індустрії морських подорожей на 54-й Генеральній Асамблеї Medcruise (травень-2019, м.Кушадаси, Туреччина). Зокрема мова йшла про вдосконалення системи громадського транспорту, утворення належної соціальної структури для туристів (санітарні зони, медична допомога, пересування з дітьми), посилення заходів громадської безпеки у історичному центрі під час стоянки круїзного судна у гавані. Також круїзні компанії хочуть отримувати сучасний маркетинговий супровід туристичних продуктів на місцях.

 

У розроблену міськвиконкомом програму розвитку туризму в Одесі рік тому внесено новий напрямок – круїзний туризм, - зауважує з цього приводу Т.Маркова. – Тому цілком логічно, що сьогодні ми ведемо переговори з портом про співробітництво в  цій галузі. Сподіваємось, що вже на наступній Генасамблеї Medcruise представник мерії буде разом з представниками порту презентувати нашим партнерам культурно-історичні надбання і туристичні маршрути нашого міста. Ми також позитивно сприйняли звістку про створення за ініціативи Одеського порту постійно діючої робочої групи, в роботі якої задіяні представники України, Румунії, Болгарії і Туреччини. Гадаю, ми могли б також приймати участь у маркетингових напрацюваннях цього органу. Тим більше що нам є що презентувати – останніми роками міськвиконком зробив справжній ривок у облаштуванні туристичної інфраструктури, ми приймаємо участь у 33 міжнародних туристичних виставках, маємо велику кількість високоякісних промоматеріалів.

 

У свою чергу О.Ілько заявив, що формалізація взаємовідносин між мерією і держпідприємством у особі адміністрації порту значно полегшить роботу міського департаменту транспорту, спрямовану на недопущення технологічних збоїв підчас обслуговування круїзних туристів в Одесі.

 

Насамкінець робочої наради її учасники обговорили проект Меморандуму про створення адміністрацією порту та міськвиконкомом спільного координаційного органу з формування стратегії розвитку круїзного туризму в Одесі. Після підписання цього документу Сторони зможуть перейти до напрацювання спільного маркетингового плану дій.

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

 

2019082321

 

2019082322

 

2019082323