МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

На рейді: 4
Під обробкою: 18

virusship-handling-uahandling-railway-transport-uae-procurement-uspa-ua

РОЗДІЛИ

agency-company-ukr

Investment

resolution-ukr

anti-corruption-ukr

comment-ukr

procurement-ukr

monitor-ukr

recommendation-ukr

Порт у соціальних мережах

 

n-an-an-an-a

Авторизація

archival-photos-ukr

Порт

Ініціатива щодо внесення змін до інструкції про порядок реєстрації ліній закордонного плавання

У зв’язку з розпочатою державою реформою в портовій галузі, з метою забезпечення функціонування морських портів, утримання та використання об’єктів портової інфраструктури державної форми власності, виконання інших завдань було утворене ДП «АМПУ» із філіями в кожному морському порту (адміністрація морського порту).

 

Інструкція про порядок реєстрації ліній закордонного плавання, затверджена Наказом Міністерства інфраструктури України від 14.10.2013 р. № 790 визначає порядок реєстрації, функціонування, припинення дії та контролю за роботою ліній закордонного плавання для українських та іноземних суден.

 

Реєстрація ліній закордонного плавання є економічним механізмом, основною метою якого є утворення сприятливих та передусім економічно вигідних умов для залучення додаткових вантажопотоків та суднозаходжень до морських портів України, додаткових обсягів вантажопотоків, підвищення конкурентоспроможності українських портів та т.ін.

 

Враховуючи покладені на адміністрацію морських портів функції, виходячи зі змісту документів, необхідних для реєстрації та контролю функціонування ліній закордонного плавання, стає зрозумілим, що забезпечення контролю за господарчими операціями та комерційною діяльністю з боку Державної служби України з безпеки на транспорті буде суперечити логіці, ідеї та основній меті її створення.

 

У зв’язку з цим адміністрація Одеського морського порту в жовтні 2014 р. ініціювала перед керівництвом ДП «АМПУ» питання щодо внесення змін до зазначеної інструкції Мініфраструктури щодо реєстрації, функціонування, припинення дії та контролю за роботою ліній закордонного плавання саме ДП «АМПУ». Пропозиції адміністрації Одеського морського порту наразі знаходяться на розгляді відповідними службами.