МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

На рейді: 4
Під обробкою: 17

virusship-handling-uahandling-railway-transport-uae-procurement-uspa-ua

agency-company-ukr

Investment

resolution-ukr

anti-corruption-ukr

comment-ukr

procurement-ukr

monitor-ukr

recommendation-ukr

Порт у соціальних мережах

 

n-an-an-an-a

Авторизація

archival-photos-ukr

Оголошення

Планована діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

 

_________________________________________

(дата офіційного опублікування в Єдиному

Реєстрі з оцінки впливу на довкілля

(автоматично генерується програмними

засобами ведення Реєстру, не зазначається суб’єктом господарювання)

 

 

_______________________________________

(реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності

(автоматично генерується програмними засобами ведення Реєстру, для паперової версії зазначається суб’єктом господарювання)

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

 

ДП «Адміністрація морських портів України» код ЄДРПОУ 38727770

в особі Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (адміністрація Одеського морського порту), код ЄДРПОУ 38728457

(повне найменування юридичної особи, код згідно з ЄДРПОУ, або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця, ідентифікаційний код або у разі відсутності ідентифікаційного коду зазначаються паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий) фізичної особи – підприємця)

 

інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля.

 

1. Інформація про суб’єкта господарювання

__________________01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14, тел. (044) 351-43-01__________

(місцезнаходження юридичної особи – підприємця (поштовий індекс, адреса), контактний номер телефону)

65026, м. Одеса, Митна площа,1/2 на території Одеської філії ДП «АМПУ» (адміністрація Одеського морського порту), тел. (048) 729-31-89

(місцезнаходження знаходження місця провадження діяльності (поштовий індекс, адреса), контактний номер телефону)

 

2. Планована діяльність, її характеристика, технічні альтернативи1.

Планована діяльність, її характеристика:

Реконструкція причалу №7 (інв. №061510) Одеського морського порту за адресою Митна площа, 1/2 Приморського району м. Одеса.

 

щодо, технічної альтернативи 1:

Реконструкція причалу №7 Одеського морського порту складається з трьох пускових комплексів та передбачає:

  1. 1.Перший пусковий комплекс розташований з боку існуючого причалу №8 та включає будівництво 163,32 м причального фронту з існуючою глибиною у кордону, яка складає 11,0-11,5 м від «0» порту, реконструкцію існуючих інженерних мереж, згідно з технічними умовами Замовника. Глибина реконструкції території складає 40,8 м від кордону причалу. До складу першого пускового комплексу входить реконструкція діючої трансформаторної підстанції ТП-4276.
  2. 2.Другий пусковий комплекс розташований з боку існуючого причалу №5-6 та включає будівництво 223,19 м причального фронту, будівництво сполучення причалу №5-6 з причалом №4, реконструкцію існуючих інженерних мереж, згідно з технічними умовами Замовника. Глибина реконструкції території складає 40,8 м від кордону причалу.
  3. 3.Третій пусковий комплекс передбачає днопоглиблення акваторії до позначки мінус 13,50 м від «0» порту.

В складі об’єкта проєктування передбачається будівництво підкранових шляхів з колією 10,5 м, які передбачають поєднання з підкрановими шляхами причалу №8.

У порталі крана, передбачається прокладка залізничних шляхів для забезпечення доставки генеральних вантажів на площадки складування.

Протяжність причалу після реконструкції складе 386,51 м, включаючи перехідні ділянки сполучення з причалами №5-6 і №8 після реконструкції.

Біля причалу передбачене формування операційної зони для можливості безпечного руху розрахункового судна типу «Панамакс» на акваторії Карантинної гавані.

 

щодо, технічної альтернативи 2:

Технічною альтернативою 2 передбачається винесення лінії кордону причалу на відстань 5,6 метри в акваторію від проєктного положення лінії кордону причалу 7. При цьому, проєктується облямівка у вигляді екранованого больверку з металевого шпунта Larssen 607n, зануреного до позначки -30,16 метри в Балтійській системі висот.

Екрануюча стінка передбачається з металевих паль діаметром 1220 мм з товщиною стінки 14 мм, занурених до позначки -31,51 метри в Балтійській системі висот.

На ряді екранують паль розташовується підкранова балка з розміщенням на ній кордонної підкранової рейки.

На відстані 13,9 метри від проєктованої лінії кордону облаштовується фігурна тилова підкранова балка на металевих палях діаметром 820 мм з товщиною стінки 14 мм. Дані палі занурюються до позначки -21,2 метри.

При цьому варіанті тилова і кордонна залізничні колії демонтуються і облаштовуються нові залізничні колії.

Анкеровка в даному випадку виконується за допомогою круглого анкеру діаметром 90 мм. Анкеровка здійснюється за шпунтову анкерну стінку з металевого шпунта Larssen 607n, який занурюється до позначки -9,83 метри.

В даному варіанті підлягає розбиранню верхня будова причалу 7 з подальшим прокладанням круглого анкеру і відновленням щебеневої основи та покриття причалу 7 після установки анкерної стінки і анкерних тяг.

 

 

3. Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи.

Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 1.

Реконструкція причалу №7 (інв. №061510) передбачається в Карантинній гавані Одеського морського порту і має сполучення з причалами №5-6 і №8 за адресою: м. Одеса, Приморський район, Митна площа,1/2.

 

Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 2.

Не розглядається, так як планованою діяльністю передбачається реконструкція вже існуючого об’єкту.

 

4. Соціально-економічний вплив планованої діяльності

Реконструкція причалу №7 (інв. №061510) Одеського морського порту спрямована на розвиток порту, ефективне та раціональне використання його виробничих потужностей, створення оптимальних умов для вантажовласників. Реалізація планованої діяльності дасть змогу збільшити податкові відрахування до бюджету за рахунок збільшення вантажообігу, поліпшити умови праці при дотриманні екологічних та санітарно-гігієнічних нормативів та створення додаткових робочих місць.

Під час діяльності об’єкту не виникатиме загроза здоров’ю населення. Експлуатація об’єкту не суперечить функціональному зонуванню прилеглої території та не пов'язана з генерацією будь-яких специфічних впливів на людину, які можуть спричинити захворювання або погіршення умов проживання населення.

 

5. Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо)

Проектом реконструкції передбачається збільшення глибини причалу до 13,5 м. Для забезпечення проектних глибин передбачається будівництво оторочки у вигляді екранованого больверку.

Лицьова стінка передбачена з металевого шпунту, який занурюється до відміток -28,89...-32,69м у БСВ. Для сприйняття кранового навантаження та зменшення впливу експлуатаційних навантажень на лицьову стінку передбачене влаштування екрануючої розвантажувальної платформи на пальовій основі з металевих труб великого діаметру. Анкерування конструкції здійснюється ґрунтовими анкерами ø103 мм, крок анкерів 2,4м.

Надбудова лицьової стінки - залізобетонна збірно-монолітна.

Для прокладення інженерних комунікацій на кордоні передбачається потерна, що перекривається збірними залізобетонними плитами.

Влаштування підкранового шляху колією 10,5 м передбачене по розвантажувальній платформі. Основа платформи – пальовий фундамент з металевих паль великого діаметру: палі кордонного ряду ø1420/16, палі тилових рядів ø1020/12. Крок паль у повздовжньому напрямку змінний 2,4 м, 3,6 м, залежить від розташування ґрунтових анкерів. Крок паль у поперечному напрямку: 4,8 м - 3,0 м - 2,7 м. По палях кордонного ряду передбачені залізобетонні консолі у бік лицьової стінки для створення шарнірного обпирання екрануючої стінки.

Ростверк – монолітний залізобетонний товщиною 600 мм, в місцях підкранових шляхів у вигляді балки розмірами 1,2 х 1,2 м.

Для виконання платформи з монолітного залізобетону передбачено виконання зворотного відсипання ґрунту. Для зворотної засипки пазух і створення території застосовується пісок з кутом внутрішнього тертя ≥28°.

Техніко-економічні показники генерального плану

Площа ділянки в межах відведення - 1,5777 га;

Площа ділянки 1-го пускового комплексу - 0,66648 га;

Площа ділянки 2-го пускового комплексу - 0,91064 га;

Площа покриття в межах ж/д колій - 2318,3 м2;

Площа ділянки покриття плитами ФЕМ – 10565 м2.

Об’єм днопоглиблення становить:

- днопоглиблювальних робіт на акваторії - 116 072,96 м³;

- перебори - 29 825,0 м³;

- всього - 145 897,96 м³.

Загальна площа днопоглиблювальних робіт становить 99,42 тис. м².

Транспортування розробленого ґрунту при днопоглиблювальних роботах виконується на існуюче морське підводне звалище з координатами вершин:

1. 46°21′40′′ п.ш.; 30°49′00′′ с.д.

2. 46°21′40′′ п.ш.; 30°50′00′′ с.д.

3. 46°20′40′′ п.ш.; 30°50′00′′ с.д.

4. 46°20′40′′ п.ш.; 30°49′00′′ с.д.

Відстань до морського звалища - 20,73 км.

 

6. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за альтернативами:

щодо технічної альтернативи 1:

Планова діяльність, як і господарська діяльність ОФ ДП “АМПУ” в цілому, буде здійснюватися відповідно до вимог чинного законодавства, діючих нормативних документів, стандартів, інструкцій, з врахуванням містобудівних умов та обмежень та дотримання умов іншої документації дозвільного характеру:

- щодо забруднення атмосферного повітря - неперевищення значень гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі населених пунктів;

- поверхневих вод - відсутність прямого інтенсивного впливу, у випадку перевищення значень гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин в водному обєкті - здійснення компенсаційних заходів;

- водні біоресурси – відсутність невідворотного впливу;

- підземних вод - відсутність впливу;

- щодо ґрунту - відсутність невідворотного впливу, здійснення компенсаційних заходів;

- щодо акустичного впливу - неперевищення допустимих рівнів шуму на робочих місцях та на межі нормативної санітарно-захисної зони, на межі найближчої житлової забудови.

 

щодо технічної альтернативи 2:

Екологічні та інші обмеження є аналогічними як для технічної альтернативи 1.

 

щодо територіальної альтернативи 1:

Не розглядається.

 

щодо територіальної альтернативи 2:

Не розглядається.

 

7. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за альтернативами:

щодо технічної альтернативи 1:

Топографо-геодезичні, інженерно-геологічні, гідрологічні, екологічні та інші вишукування виконуватимуться у необхідному обсязі згідно з законодавством України. Проектні рішення на період реконструкції та експлуатації будуть забезпечувати раціональне використання ґрунту, проєктними рішеннями передбачені заходи протидії підтопленню, просіданню, активізації інших екзогенних процесів, а також охоронні, відновлювальні, захисні та компенсаційні заходи.

 

щодо технічної альтернативи 2:

Необхідна еколого-інженерна підготовка та захист території аналогічні технічній альтернативі 1.

 

щодо територіальної альтернативи 1:

Не розглядається.

 

щодо територіальної альтернативи 2:

Не розглядається.

 

8. Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля:

щодо технічної альтернативи 1:

при проведенні будівельних робіт:

- на атмосферне повітря – викиди забруднюючих речовин від двигунів будівельних механізмів та транспорту, при пересипці будівельних матеріалів, при проведенні зварювальних, газорізальних, фарбувальних та інших робіт;

- на водне середовище – негативний вплив при проведенні робіт з демонтажу та реконструкції (можливе забруднення акваторії поблизу причалу викидами пилових фракцій), при проведенні робіт з днопоглиблення та дампінгу ґрунту, непряма дія за рахунок збільшення показників водоспоживання та водовідведення, проектом передбачені компенсаційні заходи;

- рослинний та тваринний світ (водні біоресурси) – негативний вплив можливий при проведенні днопоглиблювальних та будівельних робіт, при здійсненні дампінгу ґрунтів днопоглиблення, проектом передбачені компенсаційні заходи;

- на ґрунти – вплив робіт з реконструкції причалу буде обумовлений проведенням планувальних робіт, експлуатацією доріг, виділенням майданчиків для відстою автотранспорту та будівельної техніки, будівельних матеріалів. Запобігання дії на ґрунт забезпечується проєктними рішеннями та суворим дотриманням їх виконання в будівельний і в експлуатаційний період;

- клімат і мікроклімат - негативна дія не очікується;

- техногенне середовище – негативна дія не очікується;

- в процесі проведення будівельних робіт утворюватимуться будівельні та побутові відходи.

на стадії експлуатації:

- на атмосферне повітря – вплив залишиться на існуючому рівні;

- на водне середовище – утворення додаткової кількості стічних зливових вод, збільшення показників водоспоживання та водовідведення;

- утворення додаткового обсягу відходів. Всі відходи планується передавати з метою подальшого поводження спеціалізованим підприємствам, відповідно до договорів. Тимчасове накопичення відходів планується здійснювати відповідно до вимог чинного законодавства;

- шумовий вплив - залишиться на існуючому рівні;

- рослинний та тваринний світ – негативний вплив відсутній;

- клімат і мікроклімат - негативна дія не очікується;

- соціальне середовище - збільшення вантажообігу, створення оптимальних умов для освоєння існуючих та створення перспективних вантажопотоків;

- техногенне середовище – позитивна дія за рахунок раціональної організації техногенного середовища; плановане будівництво сприяє вдосконаленню і впорядкуванню використання причалу №7 і акваторії Одеського морського порту;

- на ґрунти – негативна дія відсутня.

 

щодо технічної альтернативи 2

Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля є аналогічними як для планованої діяльності.

щодо територіальної альтернативи 1

Не розглядається.

 

щодо територіальної альтернативи 2

Не розглядається.

 

9. Належність планованої діяльності до першої чи другої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля (зазначити відповідний пункт і частину статті 3 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”)

Планована діяльність належить до першої категорії видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля, згідно п. 22 частини 2 статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» від 23.05.2017 № 2059-VIII, а саме – розширення та зміни, включаючи перегляд або оновлення умов провадження планованої діяльності, встановлених (затверджених) рішенням про провадження планованої діяльності або подовження строків її провадження, реконструкцію, технічне переоснащення, капітальний ремонт, перепрофілювання діяльності та об’єктів, зазначених у пунктах 1-21 цієї частини, крім тих, які не справляють значного впливу на довкілля відповідно до критеріїв, затверджених Кабінетом Міністрів України (реконструкція гідротехнічних споруд морських і річкових портів, які можуть приймати судна тоннажністю понад 1350 тон; глибоководних суднових ходів, у тому числі у природних руслах річок, спеціальних каналів на суходолі та у мілководних морських акваторіях, придатних для проходження суден тоннажністю понад 1350 тон).

 

10. Наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля ​(в тому числі наявність значного негативного транскордонного впливу на довкілля та перелік держав, довкілля яких може зазнати значного негативного транскордонного впливу (зачеплених держав)

Транскордонний вплив на довкілля відсутній.

 

11. Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля

Обсяг та рівень деталізації звіту з оцінки впливу на довкілля відповідно до вимог статі 6 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”.

 

12. Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості

Планована суб’єктом господарювання діяльність може мати значний вплив на довкілля і, отже, підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Оцінка впливу на довкілля - це процедура, що передбачає:

-                     підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля;

-                     проведення громадського обговорення планованої діяльності;

-                     аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, під час здійснення процедури оцінки транскордонного впливу, іншої інформації;

-                     надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що враховує результати аналізу, передбаченого попереднім абзацом;

-                     врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності, зазначеного у пункті 14 цього повідомлення.

У висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений орган, виходячи з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження.

Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.

Процедура оцінки впливу на довкілля передбачає право і можливості громадськості для участі у цій процедурі, зокрема на стадії обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також на стадії розгляду уповноваженим органом поданого суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля.

На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях. Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення.

 

13. Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля

Протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному веб-сайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному у пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.

Надаючи такі зауваження і пропозиції, вкажіть унікальний реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень та пропозицій.

У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розміщені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб’єкту господарювання (протягом трьох робочих днів з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм підписом засвідчують свою згоду на обробку їх персональних даних. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля.

 

14. Рішення про провадження планованої діяльності

Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде

Дозвіл на виконання будівельних робіт,

Дозвіл на проведення робіт на землях водного фонду (будівельні, днопоглиблювальні роботи, видобування піску і гравію, прокладання кабелів трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду),

(вид рішення відповідно до частини першої статті 11 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”)

що видається Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України____________________________

(орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення)

 

15. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, вул. Митрополита Василя Литовського, 35, м. Київ, 03035, контактна особа - Гладун Євгеній Євгенійович, головний спеціаліст відділу оцінки впливу на довкілля Управління оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки (gladun@menr.gov.ua; OVD@menr.gov.ua); т.:206-31-40.__

(найменування уповноваженого органу, поштова адреса, електронна адреса, номер телефону та контактна особа)